Ražený beton - odstíny

 

PALM Crete ražený beton je probarvován pomocí dvou nejvíce populárních metod barvení nového betonu, a to pomocí technologie INTEGRAL COLORTM (speciální pastovité pigmenty pro barvení betonu) a povrchovými tvrdidly, neboli vsypy, které jsou označovány také jako CSH (Color Surface Hardener).

 

Oba způsoby dokážou povrch betonové plochy intenzívně probarvit. V případě použití technologie CSH má povrch vyšší obrusuodolnost. Technologie INTEGRAL COLORTM zase nabízí zákazníkům reálnější odstíny přírodních materiálů. Detailnější popis jednotlivých technologií najdete na stránkách popisující tyto technologie - viz aktivní odkazy.

 

Ražený beton PALM Crete je dodáván často v kombinaci obou těchto technologií s přidáním barevných odbedňující hmot - separátorů pro snadné sejmutí raznic. Výsledkem je jedinečný povrch s důrazem na vysokou estetickou hodnotu.

 

Aby ražený beton PALM Crete mohl skutečně být vhodnou alternativou pro přírodní kámen, je možné ještě aplikovat dodatečné probarvení betonového povrchu technologií ACID STAIN, případně ACW STAIN. Tato technika technika však vyžaduje velké zkušenosti a solidní výtvárné cítění.